Krumlov Tower

Zbrusu nový web pro výjimečné ubytování

Krumlovská věž je stylově a moderně zařízený penzion situovaný v obranné věži z konce 15. století, což mu dodává osobitou atmosféru. Po změně majitele a kompletní rekonstrukci bylo třeba vytvořit web, který jeho půvab věrně převede do online podoby a navrhnout systém rezervací. To vše než začne sezóna.

Co bylo třeba udělat

  • Nalákat zahraniční klientelu
  • Vytvořit nový vizuál a atraktivní web
  • Navrhnout jednoduchý a automatizovaný systém rezervací

Jak jsme toho dosáhli?

Změna jména Penzionu ve věži na KrumlovTower.com

Rebranding

Věž ubytovávala návštěvníky již od roku 1990, ale s novým majitelem bylo třeba změnit tvář. Nově začal penzion cílit na jinou skupinu hostů, proto jsme se rozhodli pro přejmenování ubytování - z Penzionu ve věži Český Krumlov vznikla jednoduše Krumlovská věž (nebo hezky anglicky Krumlov Tower). Chtěli jsme od začátku působit na emoce návštěvníků a od změny názvu jsme si slibovali hlavně odlišení od ostatních penzionů.

Druhotným důsledkem je podobnost názvu se zámeckou věží Českého Krumlova - jestliže turisty lákala možnost ubytování v historické věži, nyní mají možnost.

Prezentace pro KrumlovTower.com Prezentace pro KrumlovTower.com

Unikátní design pro unikátní ubytování

Abychom přesně pochopili vizi klienta a věrně jí převedli do designu webu, bylo třeba se dostat na stejnou vlnu. K tomu účelu jsme sesbírali množství inspirace, designových prvků a různých řešení problémů podobných těm našim.

To vše jsme shrnuli v design prezentaci a z následného brainstormingu s klientem pak vznikla kostra webu.

Prototyp designu KrumlovTower.com Prototyp designu KrumlovTower.com

Vizuál značky

Ruku v ruce s novým jménem jsme navrhli grafický jazyk, kterým by se měla Krumlovská věž prezentovat. Ústředním motivem napříč celým designem byl nádech historie ve spojení s luxusem moderní doby. S touto myšlenkou jsme navrhli následující:

Fonty KrumlovTower.com Fonty KrumlovTower.com

Typografie

Cítili jsme, že kombinace fontů Sorts Mill Goudy a Montserrat vyhovuje přesně našemu uměleckému směru.

Barvy KrumlovTower.com Barvy KrumlovTower.com

Barvy a ilustrace

Barevnou paletu jsme zvolili tak, aby ladila s fotografiemi interiéru věže. Pro ilustrace jsme zvolili styl připomínající detailní řezby s historickými motivy v kombinaci s moderním designem ikon.

Tvorba loga KrumlovTower.com Tvorba loga KrumlovTower.com

Logotyp

To jediné, co si klient přál zachovat v novém vizuálním stylu byla ilustrace tvaru věže v logu. Logotyp jsme tedy připravili s respektem k novému grafickém jazyku v desítkách variant pro nejrůznější použití.

Fonty KrumlovTower.com

Mobile first responzivní design

Protože jsme počítali s tím, že web budou navštěvovat turisté ze zahraničí, naší prioritou byla jak pohodlná obsluha z mobilních zařízení a tabletů, tak i rychlost webu.

Integrace rezervačního systému

Krumlovská věž nabízí rezervace i přes oblíbené servery Booking.com nebo airBnB, proto bylo třeba vyřešit synchronizaci ubytování mezi těmito službami a vlastním webem. Nakonec naše volba padla na službu Xotelia od francouzských vývojářů, která majiteli dovoluje jednoduše spravovat rezervace třeba přes mobilní aplikaci.

Chcete také takový web? Dejte vědět, popovídáme si..