Cena za PPC reklamu

Platba se skládá z

 1. dobíjení kreditu do PPC systému,
 2. platba nám za návrh, správu a optimalizaci PPC kampaní.

Průběh plateb

 1. Úvodní fáze. Na úvod je potřeba nastavit na webu měření konverzí, provést analýzu klíčových slov a nastavit první kampaně. Tato úvodní platba je vyšší než měsíční údržba.
 2. Kredit na provoz. Pošlete do PPC systémů (Google Ads, Sklik, Facebook, …) peníze, které chcete investovat. Ty se přemění v kredit a postupně se tento kredit vyčerpává za prokliky, které vám přivádí relevantní návštěvníky na web (obecně o PPC reklamě). Pro nové klienty PPC systémů zajistíme bonusový kredit 8 000 Kč na Googlu (po dobití prvních 8 000 Kč) a 2 000 Kč na Skliku (po dobití 500 Kč) (dle podmínek v r. 2023).
 3. Průběžná správa kampaní. Z počátku, většinou první 2-3 měsíce, je potřeba PPC kampaně často sledovat a ladit, aby fungovaly co nejefektivněji. V další fázi, když už jsou kampaně dobře nastaveny, už většinou nemusí být správa kampaní tak intenzivní, přesto je třeba je stále sledovat, zkoušet nové reklamní formáty a další novinky reklamních platforem.

Za naši práci si účtujeme podle odpracovaných hodin. Nicméně pokud by byl z vaší strany zájem, je možné dohodnout se na pravidelných měsíčních paušálech za dlouhodobou údržbu kampaní. Můžeme se dohodnout i na výkonnostní odměně (v případě eshopu procenty z tržeb), abyste měli jistotu, že děláme maximum pro neustálé vylepšování vašich kampaní, které povede k lepším výsledkům.

Obvyklá cena

 • Úvodní fáze: od 8 000 Kč za vytvoření kampaní, dle množství a složitosti propagovaných výrobků/služeb.
 • Platba za měsíc: od cca 4 000 Kč za správu a optimalizaci kampaní + doporučujeme alespoň cca 2 000 Kč na dobíjení kreditu = od 6 000 Kč/měsíčně.

Je vhodné mít reklamní kampaně spuštěné alespoň 2-3 měsíce, aby byl čas na jejich vylepšování spočívající ve změně kampaně a pozorování výsledků. Je tedy třeba počítat s investicí alespoň cca 10 000 Kč za 2-3 měsíce. Za tuto cenu ale nekupujete zajíce v pytli. Už po prvním měsíci budete vidět, že vám na web chodí více návštěvníků a častěji vás kontaktují. Po 3 měsících vylepšování uvidíte, že se stejným měsíčním rozpočtem dosahujeme lepších výsledků než na začátku. V každém případě lze přerušit nebo pozastavit reklamu už dříve.

Cena PPC příklad

Příklad snižující se ceny za správu PPC kampaní

Příklad

Malá firma chce získat nové klienty pro 1 svou službu.

 1. měsíc budeme vymýšlet strategii, nastavovat Google Analytics (měření odeslaných poptávek a interakcí s kontakty), zakládat reklamní účty, nastavovat platby a spouštět první kampaně na Googlu.
 2. měsíc budeme spouštět kampaně i na Skliku a budeme kontrolovat první výsledky.
 3. měsíc budeme kampaně optimalizovat na základě dat z předchozího měsíce, abychom dosáhli požadovaných výsledků (počet poptávek nebo procentuální náklady na obrat).
 4. a další měsíc budeme pokračovat v optimalizaci případně přidáme další reklamní platformy (Facebook, Instagram), bude-li klient s naší prací spokojen

Ukázková cena za první 3 měsíce

 • Dobitý kredit do kampaní za 3 měsíce provozu = 10 000 Kč, díky bonusu získá firma dalších 10 000 Kč na útraty kampaní.
 • Naše kompletní práce několika specialistů = 20 000 Kč.
 • Celková útrata = 30 000 Kč, z toho 20 000 Kč za prokazatelně získanou návštěvnost webu. Práce nad rámec bonusu tedy vyšla na 10 000 Kč, což je 3 333 Kč/měsíc.