ZOOCO

Mobilní aplikace pro IoT čidla

ZOOCO je platforma pro správu IoT čidel a vlastních notifikací. Společnost ZooControl s.r.o. si nás vybrala jako konzultanta a dodavatele technického řešení webové a mobilní aplikace ZOOCO.

Aims

  • Mít v kapse online data z nejrůznějších čidel.
  • Upozorňovat na neobvyklé stavy čidel jako např. nárůst teploty nad určitou mez, záplavu, otevření dveří apod.
  • Široká kompatibilita.

Results

  • Vytvořen robustní backend aplikace přijímající zprávy z mnoha čidel IoT i GSM sítí
  • Publikované Android a iOS mobilní aplikace
  • Nakódovaná responzivní, dynamická webová aplikace, obsahující například interaktivní grafy nebo pokročilou práci s mapou, včetně internacionalizace

Jak jsme toho dosáhli?

Datový sklad integrující IoT i GSM síťě

Na rychlých a šklálovatelných technologiích jsme postavili platformu zvládající konzumovat obrovské množství zpráv z tisíců čidel různých typů (měřidla energií, magnetická a pohybová čidla, GPS trackery, RFID čtečky, zabezpečovací čidla, a další) s analýzou a reportingem, prakticky v reálném čase. Každé čidlo má vlastní unikátní detail zaměřený na rychlou prezentaci nejdůležitějších informací z něj. Aplikace podporuje jak IoT sítě Lora a Sigfox, tak GSM, čímž zajišťuje rychlou a bezpečnou adopci nových čidel.

Webové rozhraní
Zooco

Notifikace

Velmi užitečnou funcí aplikace je upozornění uživatele, pokud čidlo naměří určitých hodnot. Např. pokud teplota v mrazáku stoupne nad určitou mez, uživatel dostane upozornění do aplikace. Záplavovým čidlem lze měřit hladinu vody v nádrži. GSM čidlem zase změnu lokality. Aplikace podporuje mnoho typů, stačí si vybrat.

Data z čidel lze také sdílet s jinými uživateli. O vodě ve sklepě se tak nedozvíte jen vy, ale i vaše rodina nebo firemní údržbář.

Chcete také takový web? Dejte vědět, popovídáme si..