Vývoj webových aplikací a e-shopů na míru

Budujeme webové aplikace na míru, které jsou intuitivní, rychlé, zabezpečné a snadno rozšiřitelné.

Úspěšné aplikace stavíme na 3 pilířích: precizním návrhu, agilním vývoji a moderních technologiích.
S našimi zákazníky fungujeme jako jeden tým.

Jak?

O budoucím úspěchu vašeho projektu rozhoduje již zadávací dokumentace a výběr dodavatele. Proč?

Na neúplné nebo nedomyšlené zadání nemůžete dostat přesnou cenovou nabídku. Buď v ní bude něco chybět a vám nezbyde nic jiného, než v průběhu vývoje řešit s dodavatelem vícepráce, nebo v ní bude něco přebývat a vy zaplatíte i za věci, které ve skutečnosti nepotřebujete

Už jsme připravovali stovky zadání webových projektů, proto víme, na co si dát pozor a dokážeme domyslet i situace, které zadavatele na první pohled nenapadnou.

Kdy jsme konzultací pomohli ušetřit peníze nebo vylepšit projekt?

 • Detailní konzultací jsme nasměrovali uvažování začínajícího podnikatele, aby lépe poznal své zákazníky, než bude investovat do vývoje aplikace. Po hlubším poznání trhu zcela přepracoval záměr aplikace.
 • Zúčastnili jsme výběrového řízení ve státním sektoru, jehož špatné zadání jsme rozporovali. Díky našim připomínkám na zastaralost technických požadavků bylo výběrové řízení nakonec zrušeno. Pokud by pokračovalo, zadavatel by investoval stovky tisíc Kč do mobilní aplikace, která by byla zastaralá a drahá na údržbu už v době spuštění.
 • Dvěma konzultacemi jsme pomohli připravit výběrové řízení pro veřejnou instituci, která pak za realizovaný web získala prestižní ocenění.

Pojďme si promluvit o vašem projektu.
Nezávazně, ve 30 minutách a zdarma.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Stanislav Hohl

Stanislav Hohl Stezka korunami stromů Lipno

Kluci jsou velcí profesionálové, kteří dokáží poradit, nasměrovat pokud váháte a celkově mohu spolupráci s Net Magnet vřele doporučit.

JUDr. Daniela Bendová, LL.M.

JUDr. Daniela Bendová, LL.M.

Mohu jen doporučit. Na základě mých požadavků mi tato webová agentura připravila reprezentativní webovou stránku, která mi průběžně přivádí novou klientelu.

Pavel Radoměřský

Pavel Radoměřský GWL a.s.

Požadavky byly splněny dle zadání a i následné úpravy probíhají velmi rychle.

Petr Zemek

Petr Zemek hotels & restaurants krumlov s.r.o.

Velmi profesionální přístup během vývoje webu, rychlé reakce na požadavky, celková spokojenost.

Ondřej Gyürke

Ondřej Gyürke WisemanFreeTour.com

Společnost Net Magnet přesně vyhověla mým představám, po vzájemných konzultacích vytvořila vynikající internetovou prezentaci.

Marek Mlejnský

Marek Mlejnský LovecPokladu.cz

V současnosti si neumím představit, že bych v oboru spolupracoval s někým jiným, a pevně doufám, že to nebudu muset nikdy řešit :-)

Prodáváte přes internet, ale běžná e-shopová řešení vám nestačí? Dodáme vám e-shop na míru i první zákazníky.


Máte miliónový nápad? Poradíme s byznysem a zajistíme jeho kompletní technologické řešení. Sami provozujeme několik start-up projektů.


Potřebujete specifické technologie nebo znalosti, ale vaše IT na to nemá kapacitu? Zajistíme specialisty na design nebo vývoj a další subdodávky.


Potřebujete individuální řešení zcela na míru? Po vstupní analýze navrhneme ideální řešení.


 • Detailně si ujasníme vaše požadavky a zanalyzujeme potřeby uživatelů, kteří budou aplikaci používat.

 • Složitým funkcím navrhneme jednoduché ovládání, aby aplikaci uměl používat každý. Dosáhneme skvělého UX i na mobilu.

 • Aplikace vyvíjíme agilně. Na pravidelných schůzkách ukazujeme dosavadní pokrok a plánujeme další kroky.

 • Aplikaci zabezpečíme proti botům i hackerům a budeme monitorovat její zdraví, abychom zajistili nepřetržitý běh.

 • Webová aplikace se bude rychle načítat a skvěle fungovat i na mobilech. Kódujeme responzivně důkladně testujeme zobrazování a vyvíjíme i nativní mobilní aplikace.

 • E-shopům maximalizujeme tržby, platformám metriky. Budete si moci bez prodlení osahat každý nový přírustek funkcionality, protože ji budeme automaticky nasazovat na server v cloudu.

 • Modulární architektura aplikace umožní snadný rozvoj dle vašich požadavků i našich doporučení. Nejlepší výsledky přináší dlouhodobá spolupráce.

 • V případě nevyhovující spolupráce budete mít svobodnou volbu odejít. Umožníme vám stáhnout zdrojový kód aplikace včetně dokumentace pro spuštění.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Ukázky webových aplikací a e-shopů na míru

Jak tvoříme úspěšné
webové aplikace na míru?

 1. Zadání

  1. Seznámení

   Zašleme vám zadávací dotazník, abychom pochopili váš byznys, zákazníky i konkurenci. Tato fáze vás k ničemu nezavazuje a nic za ni neplatíte, proto nás bez obav kontaktujte.

  2. Analýza

   Bez znalosti potřeb zákazníků by tvorba webové aplikace / e-shopu byla nejistou sázkou. Provedeme uživatelský výzkům, analýzu klíčových slov a podrobně projdeme vaše požadavky. Navrhneme kostru aplikace (typicky formou use case diagramu), která naplní potřeby vaše i vašich zákazníků a vám skutečně vydělá.

  3. Návrh a UX design

   Pomůžeme určit směr webové aplikace / e-shopu, navrhneme strukturu webu i funkcionalitu formou prototypu a projektové dokumentace. Tento krok je důležitý pro předvídatelný výsledek celého projektu.

 2. Realizace

  1. Obsah

   Jako první postavíme administraci, abyste si mohli plnit aplikaci daty nebo e-shop produkty ještě před dokončením webu. Pomůžeme s obsahovou strategií, copywritingem, plněním daty, zajistíme fotografování nebo překlady do cizích jazyků.

  2. Grafický design a kódování

   Navrhneme atraktivní design webové aplikace / e-shopu, který potom nakódujeme tak, aby se skvěle zobrazoval i na mobilech a různých zařízeních. Pokud nemáte vlastní vizuální identitu vaší značky (logo, firemní barvy atd.), pomůžeme vám s návrhem od základu.

  3. Programování a agilní vývoj

   Aplikaci postavíme na zelené louce nebo vzejdeme z hotového řešení (pro redakční systém, e-shop) podle toho, co bude pro váš záměr vhodnější. Vyvíjíme iterativně – agilní metodikou řízení, kdy na pravidelných schůzkách představujeme nové funkcionality a plánujeme vývoj do další schůzky.

 3. Rozvoj

  1. Spuštění webu

   Připravíme webovou aplikaci / e-shop pro spuštění. Nasadíme analytické nástroje, abychom mohli správně měřit tržby a jiné metriky, vyřešíme za vás webhosting, případnou migraci obsahu a zaškolíme vás v ovládání aplikace / e-shopu.

  2. Online marketing

   Spuštěním aplikace práce nekončí. Přivedeme potenciální zákazníky díky SEO optimalizaci (kterou řešíme již od analýzy webu), PPC kampaním, e-mailingu nebo affiliate marketingu.

  3. Údržba a rozvoj

   S klienty navazujeme dlouhodobou spolupráci. Staráme se, aby všechny weby, aplikace a e-shopy spolehlivě běžely, monitorujeme dostupnost, provádíme požadované úpravy, sledujeme a vyhodnocujeme data z analytiky a vymýšlíme, jak zvyšujeme konverzní poměr.

Je to kus práce, a my se rádi o vše postaráme.

Pojďme si promluvit o vašem projektu.
Nezávazně, ve 30 minutách a zdarma.

Domluvte si nezávaznou konzultaci

Vybíráme si kvalitní nadčasové open source technologie, které tu budou i za 5 nebo 10 let. Vhodné použité technologie se liší projekt od projektu, ale tyto používáme nejčastěji:

 • Back-end jazyky: PHP, JavaScript (Node.js)
 • Back-end frameworky: Nette, Symfony
 • Back-end aplikace: Sylius, Kirby CMS, Wordpress, ApostropheCMS
 • Front-end: Tailwind CSS, Bootstrap, Foundation, React, Vue, Gulp, AlpineJS
 • Mobilní appky: Flutter, React
 • Cloudové služby: Docker, Deployer, PHP CI, Gitlab Pipelines, AWS, Kubernetes
 • Další technologie: Git, Propel, Doctrine, Elastic, Behat, ...
Kolik stojí vývoj webové aplikace?

Pro určení ceny webové aplikace je zapotřebí znát časovou náročnost. Tu lze zjistit podrobnou specifikací zadání. Specifikace však může být poměrně náročná práce zahrnující nejrůznější analýzy, popisy konkrétních případů užití (use case) aplikace, designování prototypu a uživatelské testování, což může vyjít klidně na desítky až stovky hodin práce. Odměnou je pak perfektně navržená a fungující aplikace, která se nebude muset předělávat. Nemáte-li zpracovaný kompletní návrh aplikace, rádi připravíme použitelné zadání pro celý projekt od návrhu až po implementaci formou vstupní analýzy (obvykle za 5-20 tis. Kč). Na základě úplného návrhu (nebo vstupní analýzy) je možné odhadnout potřebný čas a celý projekt nacenit. Větší projekty však vyvíjíme agilně, čímž jsou naše odhady náročnosti vývoje aplikace jen orientační.

Jak dlouho trvá vývoj aplikace na míru?

Časová náročnost vychází z rozsahu webové aplikace, která je popsána v kompletním návrhu (zadávací dokumentaci). Přesto do celkové délky vývoje webové aplikace vstupují ještě další faktory:

 1. Neúplné zadání. Pokud vývoji nepředchází vstupní analýza, může se stát, že již na začátku je třeba počítat s určitým zdržením, než se zadavatelem dořešíme a zkompletujeme chybějící části zadání.
 2. Kontroly a připomínkování zadavatele. Nadšení a příslib zadavatele, že všechny úpravy zkontroluje a opřipomínkuje do druhého dne s postupujícím časem slábnou a někdy čekáme na zpětnou vazbu i týdny. Rychlými reakcemi můžete vývoj svého projektu i uspíšit. Jak je to možné? Protože na něm budeme pracovat navíc i v době, kdy budeme čekat na odpovědi u jiného projektu.
 3. Změny v průběhu projektu. Vývoj webové aplikace není uzavřený proces a drobné úpravy během vývoje jsou samozřejmě možné. Jestliže ale zadavatel přijde v polovině vývoje s “revolučním nápadem, který aplikaci vylepší o 200 %”, je třeba počítat s tím, že se termín předání odpovídajícím způsobem prodlouží.
Co znamená agilní vývoj?

Jde o způsob řízení projektů. Jelikož se prakticky u všech větších projektů mění zadání v průběhu vývoje, je lepší na úpravy pružně reagovat, než se snažit za každou cenu dodržet původní specifikaci. Proto je agilní způsob řízení založen na iterativním vývoji a transparentní komunikaci s klientem. Pravidelně se scházíme, ukazujeme hotovou práci, plánujeme novou a tím umožňujeme úpravu zadání v průběhu práce na projektu. Předchází se tím sporům a zvyšuje kvalita dodané práce. Více v článku o agilním vývoji a metodice Scrum.

Vyvíjíte si vše sami nebo používáte hotová řešení?

Obojí. Vlastní i hotová řešení vhodně kombinujeme tak, aby to mělo pro projekt největší přínos. Pro vývoj aplikací na míru využíváme známé a používané frameworky (základní architektura webové aplikace). Také znovupoužíváme vlastní obecně použitelné moduly a knihovny, ze kterých dokážeme vyvinout aplikaci na míru rychle a efektivně. E-shopy a redakční systémy stavíme na hotových a snadno rozšiřitelných platformách, abychom znovu nevymýšleli kolo a zároveň mohli funkcionalitu přizpůsobit na míru.

Jak?

O budoucím úspěchu vašeho projektu rozhoduje již zadávací dokumentace a výběr dodavatele. Proč?

Na neúplné nebo nedomyšlené zadání nemůžete dostat přesnou cenovou nabídku. Buď v ní bude něco chybět a vám nezbyde nic jiného, než v průběhu vývoje řešit s dodavatelem vícepráce, nebo v ní bude něco přebývat a vy zaplatíte i za věci, které ve skutečnosti nepotřebujete

Už jsme připravovali stovky zadání webových projektů, proto víme, na co si dát pozor a dokážeme domyslet i situace, které zadavatele na první pohled nenapadnou.

Kdy jsme konzultací pomohli ušetřit peníze nebo vylepšit projekt?

 • Detailní konzultací jsme nasměrovali uvažování začínajícího podnikatele, aby lépe poznal své zákazníky, než bude investovat do vývoje aplikace. Po hlubším poznání trhu zcela přepracoval záměr aplikace.
 • Zúčastnili jsme výběrového řízení ve státním sektoru, jehož špatné zadání jsme rozporovali. Díky našim připomínkám na zastaralost technických požadavků bylo výběrové řízení nakonec zrušeno. Pokud by pokračovalo, zadavatel by investoval stovky tisíc Kč do mobilní aplikace, která by byla zastaralá a drahá na údržbu už v době spuštění.
 • Dvěma konzultacemi jsme pomohli připravit výběrové řízení pro veřejnou instituci, která pak za realizovaný web získala prestižní ocenění.

Pojďme si promluvit o vašem projektu.
Nezávazně, ve 30 minutách a zdarma.

Domluvte si nezávaznou konzultaci